image
-
تعداد افراد بازدیدکننده
image
-
تعداد افراد شرکت کننده
image
-
اطلاع رسانی
image
-
تعداد موکب ها
image

نتیجه این شد که:

image
image

درباره پویش

 

پویش "در مدار حبیب" با هدف ایجاد فرصت برای خدمت افراد به عشاق حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ایجاد شد، در این پویش افراد در غالب موکب های سیار و با توجه به تخصص و علاقه خود مشغول به خدمت رسانی میشدند.عده‌ای از خادمین در مدار حبیب در عرصه سلامت و پزشکی در هر لحظه از مسیر می‌توانند درمان درد زائران باشند.
عده‌ای دیگر با همراه داشتن اقلام فرهنگی برای بازی و کاردستی، خاطره‌ی خوشی برای کودکان، در این مسیر ثبت می کنند.
در بخش دیگری از این  موکب‌های سیار نیز، توصیه‌ها و سفارش‌های افراد آشنا به طب سنتی میتواند حال بهتری برای زائران در طریق فراهم کند.


مخاطبین پویش در مدار حبیب

پویش در مدار حبیب یک حرکت مردمی، دانشجویی در راستای افزایش بسترهای خدمت رسانی در اربعین برگزار شد و مخاطب آن همه زائرین اربعین بودند

و میتوانستد در یکی از سه زمینه های فرهنگی، پزشکی و طب سنتی توانمندی های ابتدایی یا تخصصی خود را ارائه دهند.
کاروان های مردمی و دانشجویی، گروه های چند نفره عازم به سفر اربعین، معلمان، پزشکان، پرستاران و طلاب همگی امکان شرکت در این پویش را داشتند.

image

موکب های سیار در مدار حبیب

موکب های در مدار حبیب، همان زائرینی هستند که اعلام آمادگی میکنند و در قالب گروه های چند نفره و به وسیله بسته هایی که در اختیارشان قرار میگرفت به صورت سیار در مسیر مشغول به خدمت رسانی بودند.این موکب های سیار در سه زمینه فعالیت داشتند، تعدادی از آن ها روی سلامت زائرین تمرکز داشتند و مثل یک درمانگاه سیار در مسیر به زائرینی که دچار بیماری یا آسیب شدند، خدمت میکردند، تعدادی دیگر از موکب ها در زمینه فرهنگی فعال بودند و هدف اصلی آن ها ساختن خاطره های خوب از اربعین حسینی برای کودکان و نوجوانان بود.
تعدادی دیگر هم با اطلاعات و امکاناتی که در زمینه طب سنتی دارند و طی کردن مسیر را برای زائران را راحت تر و کم دردسر تر میکردند.